Quantcast
Channel: Widerstand ist zwecklos! » Harry Potter
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10

Kocka-mágia

$
0
0

Mindenki szeret legózni. Aki nem, az is; vagy legalábbis minimum hazudik. És aki valaha játszott legóval, és szerette (vagyis mindenki), az szerette volna valamelyik kedvencét is ebben a formában birtokolni. De persze a gyártó sem hülye, nem véletlen, hogy az olyan filmes tie-in készletek, mint akármelyik Star Wars-, vagy Indiana Jones-szett, a “gatyád is rámegy”-árkategóriába tartoznak. Még jó, hogy van a világon egy Traveller’s Tales, aki sok remek kalandjátéka után/mellett arra is szakít időt, hogy az építőkocka-rajongók vékonyabb pénztárcájú rétegének is kedvezzen.

Épp tegnap olvastam a hírt, hogy A hobbit, és A Gyűrűk Ura is kap majd LEGO-köntöst. Az még mekkora lesz, srácok! Addig is a hónap elején végre kijött a Harry Potter-széria utolsó négy filmjét feldolgozó játék, ami semmivel sem rosszabb, mint elődei – mondhatnánk, tartja a színvonalat. Ami – jó szokás szerint – igencsak magas. Hiszen ezeknél a játékoknál alapkövetelmény, hogy legyenek izgalmasak, látványosak, tele (néha) idegesítően nehéz megoldásokkal – és persze rengeteg humorral. Mindezt úgy, hogy kocka fejű hősei egy büdös szót se szólhatnak.

Magára a játékmenetre teljesen felesleges kitérni, hiszen alapjában véve semmit sem változott az első LEGO Star Wars-menet óta: menni kell, lőni (illetve itt inkább varázsolni), ugrálni, összeszedni sok-sok LEGO-karikát, és a figurák/szereplők egyedi képességeit kihasználva kell összeszedni a minden pályán elrejtett dolgokat – és, akárcsak az előző kocka-Potter kalandban, itt van még nekünk a központként funkcionáló két helyszín (a Roxfort és az Abszol út) – amik ezúttal jelentősen kibővültek, ráadásul a könyvekből/filmekből ismerős módszerrel át is lehet jutni egyikből a másikba.

Persze nem csak a központban történtek változások, hanem a varázslatok listája is kibővült kissé: bár ezúttal is megmaradt a tárcsán választás, de néhány varázslatot kiselejteztek, néhányat összevontak, és kapunk pár újat is. Az egyes szereplők képességeinél is történtek változások: a Weasley-ikrek áldásos tevékenysége miatt idővel felbukkannak olyan dobozok, melyeket csak a Weasley-család tagjai használhatnak, arról nem is beszélve, hogy egyes (kék kockákkal jelölt) tárgyakat csak a családfő tud megreparálni, vagy a hetes filmtől felbukkanó extra tárgyakra is kitérhetnék (Ron önoltója, vagy Hermione feneketlen táskája).

Mivel – nem túl meglepő módon – a játék ezúttal is a filmeket követi (ismét hat pálya/film elosztásban), így ezúttal több időt tölthetünk a varázslóiskolán kívül; szerintem ezek a pályák adják az igazi változatosságot: akárcsak a filmekben, eljuthatunk a Mágiaügyi Minisztériumba, a Gringottsba, a Lovegood-házba, és még sok-sok különböző helyszínre – ahogy azt a filmekben láthattuk. Ráadásul érdemes mindig alaposan körülnézni: a legtöbb helyszín tele van olyan apró poénokkal, ami miatt érdemes újra és újra végigmenni rajtuk; és mivel nemcsak a pályatervezők, de a grafikusok sem lazsáltak, így az egész nagyon jól néz ki, egyszerre varázsolva LEGO-, és Potter hangulatot a monitorra. Még akkor is, ha több “effekt” teljesen szükségtelen; legalább kikapcsolhatók. Nem úgy, mint az irányítás: az a játék talán legbosszantóbb eleme, hogy képtelen megjegyezni az egyénileg beállított billentyűzetkiosztást. Még jó, hogy türelmes emberből vagyok.

A játék amúgy nem csak a helyszíneket tekintve nem szűkölködik a franchise híres humorából: a némán makogó műanyagfigurákat még mindig roppant szórakoztató “csak úgy” nézni, de mihelyst beindulnak az események, garantált a remek móka. Nem hittem volna, hogy a filmsorozat legsötétebb, legdrámaibb elemeit sikerülni fog jól kifigurázni, de szokás szerint alábecsültem a fejlesztőgárdát: az olyan poénok, mint Dumbledore vagy Piton halála, kellemesen morbid módon vannak kigúnyolva – magyarul sokáig fogunk emlékezni rájuk. Ron és Hermione zanzásított összejövésére pedig alig várom, hogy valaki kieszeljen egy “Still a Better Love Story Than Twilight” – mémet.

Az amnéziás billentyűzetkiosztás mellett viszont egyetlen komoly probléma még van a játékkal: hogy annak, aki mér végigjátszott párat a sorozat korábbi darabjából (khm, pölö én), azt a végtermék már nem fogja meglepni, és már rég megtanulta a készítők észjárását, így aztán már közel sem olyan nehéz a játék, mint amikor először találkozott ezekkel. És ez persze szomorú, de a játékélménynek igazából nem árt: az ugyanolyan humoros, ötletes, pergő és szórakoztató, mint a sorozat többi darabja. Nem számít, hogy a LEGO Harry Potter Years 5-7 nem nyújt semmi forradalmian újat: a megszokott kitűnő minőséget adja, és a rajongók nem is várnak kevesebbet, és úgysem fognak nyugodni, amíg ki nem játsszák 100 százalékra.

Nekem már sikerült, úgyhogy hajrá!


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10

Latest Images

Trending Articles





Latest Images